Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
E-learningOgłoszenia

Rozpoczynamy e-learning, czyli nauczanie zdalne!

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!
W związku z zamknięciem szkoły podjęliśmy decyzję o tymczasowym przejściu na nauczanie zdalne. Obecna przerwa od szkoły NIE jest przerwą od nauki. To NIE są ferie! Nie chcemy, by był to dla dzieci czas stracony. Uważamy, że uczniowie powinni ten czas spędzić produktywnie. W związku z tym każdy nauczyciel będzie przekazywał materiały i zadania dla dzieci za pośrednictwem platformy Google Classroom. Prosimy Państwa o dopilnowanie, by uczniowie zaczęli korzystać z tej formy nauki. Jest to dla wszystkich obowiązkowe! Jeśli dzieci (zwłaszcza młodsze) będą potrzebowały pomocy w obsłudze platformy, to prosimy o jej udzielenie.

Zachęcamy też do regularnego wchodzenia na stronę naszej szkoły, gdzie będziemy regularnie umieszczać porady, jak w przyjemny i praktyczny sposób spędzić z dziećmi ten trudny czas.

Jak zatem wejść na Google Classroom? Oto krótka instrukcja.
1. Wchodzimy na adres https://classroom.google.com/.
2. Logujemy się szkolnym adresem e-mail ucznia. Każdy uczeń ma swój e-mail szkolny, choć zapewne większość o nim nie wie. Aby poznać adres Państwa dziecka, proszę sprawdzić go na liście otrzymanej od wychowawcy (jeśli jej jeszcze Państwo nie otrzymali, proszę poczekać lub skontaktować się z wychowawcą). Większość z nich ma formę np. j.kowalski.ucz@sp143.waw.pl, ale są pewne wyjątki (ponieważ niektórzy uczniowie mają to samo nazwisko i imię na tę samą literę), więc dla pewności proszę powołać się na wspominaną listę.
3. Pierwsze hasło jest takie samo dla wszystkich – sp1432020@. Prosimy o jego jak najszybszą zmianę i zapisanie sobie nowego hasła w bezpiecznym miejscu. Zmienić hasło można wchodząc pod ten adres: https://myaccount.google.com/signinoptions/password
UWAGA!! Nawet jeśli uczeń lub rodzic ma inny adres e-mail, jedyną możliwością jest skorzystanie ze szkolnego.
4. Następnie powinni Państwo zobaczyć kursy odpowiadające przedmiotom szkolnym, których w szkole uczy się dziecko. Jeśli jeszcze nie ma wszystkich, proszę odczekać dzień czy dwa, aż nauczyciele je utworzą. Klikamy na przycisk Dołącz i od tej pory mamy dostęp do materiałów i zadań przygotowanych przez nauczyciela prowadzącego kurs.
5. Zachęcamy też do zainstalowania na smartfonach aplikacji Google Classroom. Wystarczy ją odszukać w sklepie z aplikacjami i zalogować się szkolnym adresem.
[AKTUALIZACJA 17.03] Aby korzystać z aplikacji Classroom na telefonie z Androidem, trzeba zainstalować dodatkowo aplikację Google Apps Device Policy Alternatywnie możemy wchodzić przez przeglądarkę na telefonie.

Jeśli będą Państwo lub dzieci mieli problem z zalogowaniem się lub z obsługą platformy Google Classroom, prosimy o kontakt mailowy z osobą zarządzającą tym systemem w naszej szkole, p. Piotrem Majem (p.maj@sp143.waw.pl).
Skip to content