Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursyPrace uczniówSukcesy

O tym, jak dzieci projektowały pomnik dla Warszawy

Kończąc działania architektoniczne w I semestrze uczniowie klas drugich wzięli udział w warszawskim konkursie „Pomnik-rzeźba dla Warszawy”. Zadaniem było nie tylko wykonanie modelu pomnika, ale także – a może co ważniejsze – opisanie, gdzie taki pomnik miałby stanąć, z czego miałby być wykonany i jaką myśl sobą wyraża.

Miło nam ogłosić, że w kategorii klas I-III zdobyliśmy aż dwie nagrody, a laureatkami zostały Hanna Marczewska-Witak oraz Małgorzata Miszczak z klasy 2a. Inne ciekawe projekty zaprezentowane podczas uroczystości należały do Marii Wiesiołek, Zofii Ciastoń, Julii Samogowicz, Julii Agrelo, Zofii Szatańskiej, Macieja Cedzidło, Kaliny Borowiec oraz Zuzi Chabinki.

Prace przekazane na konkurs wezmą udział w wystawie w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, przy ul. Starej 4 w Warszawie. Wystawa będzie czynna od dnia 24 lutego 2020 r. do końca marca 2020 r. w godz. 9.00-16.00. Zapraszamy!

Skip to content