Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaWycieczki

Odkrywamy tajemnice biblioteki

Styczeń to był nasz miesiąc w bibliotece. Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w kilku lekcjach i spotkaniu autorskim. Podczas zajęć na temat malarstwa bawili się kolorami podstawowymi oraz kompozycją obrazów. Poznawali różne rodzaje malarstwa oraz tworzyli szkice w wybranym stylu. Kolejne spotkanie zainspirowane było książkami na temat finansów. Oglądaliśmy banknoty i dowiedzieliśmy się czemu służą różne znaki, które są na nich rozmieszczone. Uczyliśmy się co to jest awers i rewers. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość oraz obliczenia pieniężne. W ostatnich dniach spotkali się w bibliotece z p. Agnieszką Dydycz, autorką książki “O Wojtku z planety Uran” a dzięki spotkaniu poznali nie tylko nową historię, ale i ciekawego człowieka.

Skip to content