Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Dzień Życzliwości w klasach 0-3

21 listopada przypada Dzień Życzliwości. Uczniowie wszystkich klas 0-3 obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się, w jaki sposób doszło do powstania tego święta oraz które miasto jako pierwsze w Polsce zaczęło je celebrować. Następnie dzieciaki wspólnie definiowały pojęcie życzliwości i towarzyszących mu zjawisk. Przypomnieliśmy sobie również warszawską kampanię prowadzoną w środkach komunikacji miejskiej „Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem” i analizowaliśmy zachowania tych ciekawych „stworów”. Zastanawialiśmy się, jak my jesteśmy postrzegani w autobusach oraz czy wśród nas, w szkole, są jakieś monstery i jakie zachowania nam przeszkadzają – z zajęć w klasach powstały niezwykłe projekty.

Skip to content