Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SukcesySzachy

Warszawska Olimpiada Młodzieży w szachach

Po zdobyciu podwójnego mistrzostwa Pragi-Południe w szachach 6 listopada, nasze 2 drużyny walczyły w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W ciężkich bojach z silną konkurencją udało się wywalczyć 5. miejsce drużynie klas 1-6 (Wadim Żejmo 6a, Wojtek Słoniewski 4a, Artur Żejmo 4a, Ada Dajnowicz 6a) oraz 6. miejsce drużynie klas 7-8 (Jakub Słoniewski 8a, Wiktor Wieteska 8a, Adam Ciechomski 8b, Miłosz Rogowski 8a, Zuzanna Hochbaum 8c). Obydwie drużyny były o włos od medalu. W ostatniej rundzie potrzebowały zwycięstw, których zabrakło. Na osobne wyróżnienie zasługuje Jakub Słoniewski, który wywalczył indywidualnie 1. miejsce na I-szej, najtrudniejszej szachownicy. Dziękujemy za wspaniałą sportową postawę i życzymy dalszych sukcesów naszym szachistom.

Skip to content