Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SportŻycie szkoły

Innowacyjna lekcja wychowania fizycznego

Dnia 30 października nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili nietypową lekcję, na której wykorzystano technologię multimedialną. Uczniowie wykonywali tym razem polecenia „wirtualnych trenerów” wyświetlanych na dużym ekranie. Na początek była rozgrzewka bez muzyki. Następnym etapem lekcji były ćwiczenia aerobowe przy muzyce. Były również układy taneczne z elementami Zumby czy aeroboxu. Na koniec uczniowie mogli odpocząć, wyciszyć się i  porozciągać podczas ćwiczeń stretchingowych.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że aktywność fizyczna jest wielowymiarowa. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Niektórzy stwierdzili, że będą ćwiczyć w taki sposób ze swoimi rodzinami w domu, co nas bardzo ucieszyło.

To była pierwsza, ale nie ostatnia taka lekcja… Naszych uczniów czeka jeszcze kilka muzycznych niespodzianek w tym roku.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu lekcji Panu Maciejowi Wroniszewskiemu!

Ze sportowym pozdrowieniem!!!

Nauczyciele WF

Skip to content