Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Ogłoszenia

DKMS podczas Dnia Ziemniaka. Apel o pomoc dla Maxa!

Drodzy Rodzice,

często lubimy powtarzać, że szkoła funkcjonuje jak jedna, wielka rodzina, a rodzina jest ze sobą na dobre i na złe. Tym razem synek byłej uczennicy jednej z naszych nauczycielek pilnie potrzebuje pomocy. Chłopczyk ma na imię Max i choruje na SCID – ciężki złożony niedobór odporności. Jest to choroba układu, przy której dziecko atakują wszystkie bakterie, wirusy, a nawet sam jego organizm. Max ma 10 miesięcy i obecnie znajduje się w Centrum Zdrowia Dziecka, w izolatce, a przebywać z nim może tylko jego mama, która ze względu na wirusy, nie może go nawet pocałować. Chłopiec jest niesamowicie pogodnym dzieckiem, bardzo kochającym swoją rodzinę.

Jedynym ratunkiem dla Maxa jest przeszczep szpiku kostnego, który wbrew plotkom pobiera się najczęściej z krwi, w niektórych przypadkach poprzez nakłucie talerzy biodrowych. Jest to zabieg, który może uratować życie naszemu bliźniakowi genetycznemu. Szansa Maxa na znalezienie takiego bliźniaka wynosi 1:500 000. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się do bazy fundacji DKMS. Pobieranie materiału jest bardzo proste – wystarczy wejść na stronę DKMS i wypełnić formularz. Później na podany adres wysyłany jest specjalny patyczek, którym robi się wymaz z jamy ustnej i odsyła do fundacji. Całość trwa ok. 3 sekund i nic nie kosztuje. W ten sposób możecie uratować życie nie tylko Maxa (można poprosić o porównanie w pierwszej kolejności z Maksem Jaskólskim), ale również wielu innym osobom potrzebującym pomocy. Mamy nadzieję, że wkrótce ten przeuroczy chłopczyk znajdzie swojego bliźniaka genetycznego.

My jako społeczność szkolna również pragniemy się zaangażować w pomoc dla Maxa. W piątek 27 września podczas Dnia Ziemniaka będziecie mieli możliwość zarejestrowania się “od ręki” do bazy DKMS, kilku wolontariuszy pomoże Wam to zrobić. Wyjaśnią wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić 🙂

Czekamy na Was i Wasze chęci pomocy w piątek. Trzymamy kciuki za Maxa, oby dzięki Wam mógł wrócić do domu 🙂

Skip to content